Ova je zemlja zaštitila život od začeća – danas doživljava nevjerojatne stvari

129

Zabranite abortus, ali oni ne će prestati. Žene će ih obavljati nelegalno i umirati!“
Argumenti su raznoliki… Ali činjenice su neumoljive stvari – one pokazuju da je istina upravo suprotno. To se sada događa u Čileu. Prema novih istraživanjima MELISA Instituta, od kada je Čile zabranio abortus ne samo da se poboljšalo zdravlje majki, nego je i broj žena koje žele abortus pao!
Od 1989., kada je Čile zabranio abortus, broj smrtnosti majki pao je s 42,3 na 12,7 na 100 000 žena (smanjenje od 69,2%). Taj podatak stavlja Čile na drugo mjesto po najnižoj stopi smrtnosti majki u Americi (i ispred SAD-a).
pobacaj_cile

Prof. Elard Koch, molekularni epidemiolog i voditelj studije, tvrdi da educiranje žena poboljšava njihovu mogućnost pristupa postojećoj zdravstvenoj zaštiti. Od kada ona obuhvaća i djelatnike obučene za porođaj, to izravno vodi smanjenju broja smrtnosti majki tijekom trudnoća i rađanja.

Dr. Koch objašnjava „da je to jedinstveni prirodni pokus u zemljama u razvoju“. Tijekom pedesetogodišnjeg razdoblja istraživanja, sveukupna stopa smrtnosti majki dramatično je pala za 93,8%, od 270,7 smrti na 18,2, na 100 000 živorođene djece, što je Čile svrstalo u vodeću zemlju u Americi prema zdravstvenoj skrbi za majke.

pobacaj_cile_1

No, ako je abortus zabranjen, ne bismo li trebali očekivati porast broja hospitaliziranih žena zbog izvršavanja ilegalnih abortusa? Zar žene ne traže izvršavanje abortusa izvan regularnih zdravstvenih ustanova.

Odgovor je ne. Ne samo da je Čile jedno od najsigurnijih mjesta za rađanje, već i broj žena u potrazi za abortusom također pada.

Prema podatcima čileanskog ministarstva zdravstva, zemlja pokazuje stalno opadanje broja bolničkih komplikacija za koje se sumnja da su bile nelegalni abortusi, u stopi oko 2% godišnje od 2001. godine. Nasuprot tome, opadajući trend nije zabilježen u bolnicama zbog spontanih pobačaja ili izvanmateričnih trudnoća, čiji je broj tijekom toga razdoblja ostao stalan.

Istraživanje Dr. Kocha također je otkrilo da veliki uzorak žena otvorenih za abortus u Čile pokazuju svoju ranjivosti koja je obilježena prisilom i strahom, što iznosi oko 70% svih razloga zašto se žene odlučuju za abortus. Povrh toga, istraživanje je pokazalo da programi potpore ranjivim ženama mogu spriječiti većinu nelegalnih abortusa s ishodom živorođene djece (s posvojenjem ili bez njega) u rasponu od 69% do 94% , ovisno o rizičnoj skupini.

Nije puka slučajnost da Malta, Irska i Čile, koje su abortus proglasile zakonski nedopuštenim, imaju manju stopu smrtnosti majki od SAD-a. U Africi, gdje je smrtnost majki 56%, smrti uzrokovane abortusom za pola su manje, nego u razvijenim zemljama. Ipak, u Africi je više restrikcija glede abortusa, nego u razvijenim zemljama!

Koji je zaključak? U zemljama s većim restrikcijama abortusa, manje žena moraju potražiti „nesiguran abortus“, nego u zemljama u kojima je abortus „siguran i zakonit“.

Rezultati čileanskoga primjera loše su vijesti za lobi promicatelja abortusa, ali dobre za majke i nerođenu djecu!

Izvor: www.lifesitenews.com

PODIJELI