HITNOOOOO !!!! OPASNOST ZVANA ISTANBULSKA !!!

270
MINOLTA DIGITAL CAMERA

Poštovani,

premijer Plenković je nakon kritika Europske komisije i pritisaka koalicijskih partnera najavio da će Vlada uputiti ratifikaciju Istanbulske konvencije u Sabor, gdje Plenković uz SDP, HNS, GLAS, SDSS ima većinu da je ratificira, čak i da neki HDZ-ovi zastupnici glasaju protiv.

 

Zbog toga je jako važno da ratifikacija Istanbulske konvencije ne uđe u saborsku proceduru – u čemu Vi možete pomoći na sljedeće načine:

  • Pridružite se prosvjedu protiv ratifikacije IK u organizaciji građanske inicijative “Hrvatska protiv Istanbulske konvencije” koji će se održati u Zagrebu u subotu 24. ožujka u 11 sati na Trgu žrtava fašizma s kojeg će se ići do Trga sv. Marka – pred zgradu Vlade i Sabora.
  • Kontaktirajte telefonom i mailom svoje saborske zastupnike, županijske odbore HDZ-a u svojoj županiji i središnjicu HDZ-a i recite im da ne želite ratifikaciju Istanbulske konvencije, koja Hrvatskoj nameće rodnu ideologiju, već tražite provođenje već postojećih zakona za sprječavanje nasilja nad ženama te druge ključne reforme: borbu protiv korupcije, demografsku obnovu, kurikularnu reformu bez ideologije, promjenu izbornog sustava, zaštitu neradne nedjelje…
  • Tablica s kontaktima saborskih zastupnika, županijskih odbora HDZ-a i središnjice HDZ-a nalazi se na kraju maila.

Svih 48 mjera i mehanizama Istanbulske konvencije za sprječavanje i kažnjavanje nasilja nad ženama i djecom te zaštitu žrtava je već ugrađeno u hrvatsko zakonodavstvo, treba ih dosljedno provoditi.

 

Istanbulska konvencija povrh toga donosi 1) uvođenje “rodne” ideologije, 2) proizvoljno uplitanje u unutrašnji pravni poredak Hrvatske kroz nadzorno tijelo za provedbu Istanbulske konvencije (GREVIO) te  3) obavezu da se iz proračuna izdvoji 1 milijarda kuna većinom za udruge koje su već godinama financirane iz proračuna radi “zaštite žena”, a danas tvrde da nema zaštite žrtava bez ratifikacije Istanbulske.

 

Protiv ratifikacije izjasnili su se brojni intelektualci, znanstvenici, Vijeće za obrazovanje i školstvo HAZU-a, brojne udruge, građani, svi hrvatski biskupi tri su puta jasno rekli da se protive ratifikaciji zbog rodne ideologije.

 

“Interpretativnom izjavom”, koju najavljuje premijer, nije moguće spriječiti rodnu ideologiju u Istanbulskoj konvenciji – o tome možete više pročitati ovdje:

https://narod.hr/hrvatska/interpretativna-izjava-istanbulsku-konvenciju-ne-moze-sprijeciti-rodnu-ideologiju

 

Naše aktivnosti, analize i argumentacije protiv ratifikacije Istanbulske možete pratiti na portalu Narod.hr: https://narod.hr/tag/istanbulska-konvencija  i putem Facebook stranice:

https://www.facebook.com/UImeObitelji/

 

Od ratifikacije Istanbulske korist bi imali samo političari koji se dodvoravaju Europskoj komisiji i udruge koje bi osigurale za sebe veliku financijsku korist, a danas su najglasnije u pozivanju na ratifikaciju.

 

Hvala Vam na Vašoj pomoći da zajedno spriječimo ratifikaciju Istanbulske konvencije, kojom se u Hrvatsku uvodi rodna ideologija!

 

Svako dobro,

Dr. Željka Markić

Predsjednica udruge U ime obitelji

 

Tijela HDZ-a

NAZIV TIJELA ADRESA TELEFON E – MAIL WEB ADRESA
Središnjica HDZ-a – Glavno tajništvo Trg žrtava fašizma 4, 10 000 Zagreb (01) 4553 000 hdz@hdz.hr www.hdz.hr
Gradski odbor HDZ-a Grada Zagreba Gundulićeva 21a, 10 000 Zagreb (01) 4854 405, (01) 4854 406 hdz@zg.htnet.hr http://www.hdz.hr/o/go-grada-zagreba
Županijski odbor HDZ-a Zagrebačke županije Gundulićeva 21a/4, 10 000 Zagreb (01) 4854 405, (01) 4854 406 info@hdzzgzup.com www.hdzzgzup.com
Županijski odbor HDZ-a Krapinsko-zagorske županije Gajeva 2, 49 000 Krapina (049) 371 257 kz-hdz@hdz.hr http://www.hdz.hr/o/zo-krapinsko-zagorske-zupanije
Županijski odbor HDZ-a Sisačko-moslavačke županije S. i A. Radića 20, 44 000 Sisak (044) 522 348 hdz.sis.mosl@sk.t-com.hr http://sisak.hdz.hr
Županijski odbor HDZ-a Karlovačke županije Mažuranićeva obala 2, 47 000 Karlovac (047) 614 002 karlovachdz@gmail.com http://hdz-kazup.com/
Županijski odbor HDZ-a Varaždinske županije S. S. Kranjčevića 1/2, 42 000 Varaždin (042) 214 533 hdz@hdz-varazdin.com http://www.hdzvz.com/vodstvo/vzzupanv/zupanijskiodbor
Županijski odbor HDZ-a Koprivničko- križevačke županije Josipa Vargovića 1/II, 48 000 Koprivnica (048) 621 273 koprivnica.hdz@gmail.com http://www.zo.hdzkc.com/
Županijski odbor HDZ-a Bjelovarsko-bilogorske županije Trg Stjepana Radića 2 b, 43 000 Bjelovar (043) 221345 hdz@bj.htnet.hr
Županijski odbor HDZ-a Primorsko-goranske županije Jadranski trg 1, 51 000 Rijeka (051) 321 180, (051) 321 190 pg-hdz@hdz.hr, press@hdz-pgz.org www.hdz-pgz.org
Županijski odbor HDZ-a Ličko-senjske županije Kaniška 6, 53 000 Gospić (053) 560 304 zo.hdz.lsz@gs.htnet.hr http://www.hdz-lsz.org/
Županijski odbor HDZ-a Virovitičko-podravske županije Trg Kralja Tomislava 5/II, 33 000 Virovitica (033) 722 078 zohdz@vt.htnet.hr http://hdz-vpz.com/
Županijski odbor HDZ-a Požeško-slavonske županije Antuna Kanižlića 9, 34 000 Požega (034) 276 191 ps-hdz@hdz.hr http://www.hdz-psz.com/
Županijski odbor HDZ-a Brodsko-posavske županije Zajčeva 2, 35 000 Slavonski Brod (035) 442 422 bp-hdz@hdz.hr http://www.hdz.hr/o/zo-brodsko-posavske-zupanije
Županijski odbor HDZ-a Zadarske županije Medulićeva 2, 23 000 Zadar (023) 314 546 hdz.zo.zadar@zd.htnet.hr http://www.hdz-zadar.hr/
Županijski odbor HDZ-a Osječko-baranjske županije Lučki prilaz 2/II, 31 000 Osijek (031) 250 350 ob-hdz@hdz.hr http://hdz-obz.com/www/
Županijski odbor HDZ-a Šibensko-kninske županije Trg Andrije Hebranga 18 b, 22 000 Šibenik (022) 215 864 hdz.zupanija@si.t-com.hr http://www.hdz.hr/o/zo-sibensko-kninske-zupanije
Županijski odbor HDZ-a Vukovarsko-srijemske županije Duga ulica 23, 32 100 Vinkovci (032) 331 738 zohdz.zvs@vk.htnet.hr http://vszhdz.com/
Županijski odbor HDZ-a Splitsko-dalmatinske županije Sinjska 2, 21 000 Split (021) 323 960, (021) 361 600 sd-hdz@hdz.hr; hdz@st.t-com.hr http://hdzst.com/
Županijski odbor HDZ-a Istarske županije Trg slobode 2, 52 000 Pazin (052) 624 448 hdz.istra@pu.htnet.hr
Županijski odbor HDZ-a Dubrovačko- neretvanske županije Petilovrijenci 2, 20 000 Dubrovnik (020) 321 044 tajnistvo@hdz-dnz.com http://www.hdz-dnz.com/hr/
Županijski odbor HDZ-a Međimurske županije Ruđera Boškovića bb, 40 000 Čakovec (040) 314 581, (040) 314 580 hdz@ck.htnet.hr http://www.hdz.hr/o/zo-medimurske-zupanije
Zajednica branitelja HDZ-a „Gojko Šušak“ Trg žrtava fašizma 4, 10 000 Zagreb (01) 4553 000 http://www.hdz.hr/content/zajednica-branitelja-hdz-gojko-susak
Zajednica žena “Katarina Zrinski” Trg žrtava fašizma 4, 10 000 Zagreb (01) 4553 000 zajednica-zena@hdz.hr, katarina-zrinski@hdz.hr http://www.hdz.hr/mi-smo/ustrojstvo/zajednica-zena-katarina-zrinski
Središnjica Mladeži HDZ-a Trg žrtava fašizma 4, 10 000 Zagreb (01) 4553 000 mhdz@mhdz.hr http://www.mhdz.hr/
Klub utemeljitelja HDZ-a Trg žrtava fašizma 4, 10 000 Zagreb (01) 4553 000 utemeljitelji@hdz.hr; klub-utemeljitelja@hdz.hr

 

 

 

Kontakti saborskih zastupnika HDZ-a

Ime Prezime IZBORNA JEDINICA Broj telefona E-Mail
Domagoj Mikulić IV. domagoj.mikulic@sabor.hr; international@mhdz.hr;
Ante Babić X. tel. +38523208182 Ante.Babic@sabor.hr;
Ante Bačić X. tel. +38521400252 ante.bacic@sabor.hr;
Branko Bačić X. Branko.Bacic@sabor.hr;
Marijana Balić V. Marijana.Balic@sabor.hr;
Dražen Barišić VI. tel. +38516226346 Drazen.Barisic@sabor.hr; ured.gradonacelnika@gorica.hr; drazen.barisic@gorica.hr;
Vesna Bedeković IV. Vesna.Bedekovic@sabor.hr;
Josip Borić VIII. tel. +38551775593 Josip.Boric@sabor.hr; nacelnik@opcina.lopar.hr;
Ivan Šuker VI. ivan.suker@sabor.hr;
Milijan Brkić II. tel. +38514563203 Milijan.Brkic@sabor.hr;
Davor Ivo Stier VII. davorivo.stier@sabor.hr;
Stevo Culej V. Stevo.Culej@sabor.hr;
Mato Čičak VI. tel. +38512764215 Mato.Cicak@sabor.hr; m.cicak@rugvica.hr;
Ivan Ćelić VII. tel. +38516101900 Ivan.Celic@sabor.hr; ivan.celic@zagreb.hr;
Pero Ćosić V. tel. +38535216252 Pero.Cosic@sabor.hr; predsjednik.skupstine@bpz.hr;
Josip Đakić IV. Josip.Dakic@sabor.hr;
Damir Felak II. tel: +38548658111 Damir.Felak@sabor.hr;
Darko Horvat III. Darko.Horvat@sabor.hr;
Gordan Jandroković I. Gordan.Jandrokovic@sabor.hr; predsjednik@sabor.hr;
Marija Jelkovac VII. tel. +38547666103 Marija.Jelkovac@sabor.hr;
Željka Josić VI. Zeljka.Josic@sabor.hr;
Branka Juričev-Martinčev IX. tel. +38514569412 Branka.Juricev-Martincev@sabor.hr;
Mladen Karlić V. tel. +38532337201 Mladen.Karlic@sabor.hr;
Ivan Kirin VIII. Ivan.Kirin@sabor.hr;
Tomislav Klarić VII. tel. +38551455710 Tomislav.Klaric@sabor.hr; gradonacelnik@bakar.hr;
Anton Kliman VIII. Anton.Kliman@sabor.hr;
Vlatko Kopić IX. Vlatko.Kopic@sabor.hr;
Miro Kovač IX. tel. +38514553875 Miro.Kovac@sabor.hr; miro.kovac@hdz.hr;
Josip Križanić III. tel. +38542647522, +38542390500, +38516303456 Josip.Krizanic@sabor.hr;
Marijan Kustić IX. marijan.kustic@sabor.hr;
Tomislav Lipošćak VII. Tomislav.Liposcak@sabor.hr;
Davor Lončar IX. tel. +38523354004 Davor.Loncar@sabor.hr;
Franjo Lucić V. Franjo.Lucic@sabor.hr;
Ljubica Lukačić I. Ljubica.Lukacic@sabor.hr;
Božo Ljubić XI. tel. +38514569277 Bozo.Ljubic@sabor.hr;
Ljubica Maksimčuk V. Ljubica.Maksimcuk@sabor.hr;
Andrija Mikulić II. tel. +38514569511, +38598336791, +38516101901 Andrija.Mikulic@sabor.hr; predsjednik-skupstine@zagreb.hr;
Davor Miličević V. tel. +38532830490 Davor.Milicevic@sabor.hr;
Domagoj Ivan Milošević VII. domagoj.milosevic@sabor.hr;
Grozdana Perić IX. Grozdana.Peric@sabor.hr;
Irena Petrijevčanin Vuksanović IV. tel. +38515534526 Irena.PetrijevcaninVuksanovic@sabor.hr;
Sanja Putica X. tel. +38514569000 Sanja.Putica@sabor.hr
Željko Raguž XI. tel. +38520351843 Zeljko.Raguz@sabor.hr;
Željko Reiner I. Zeljko.Reiner@sabor.hr; potpredsjednik_zr@sabor.hr;
Dragica Roščić X. tel. +38521620244 Dragica.Roscic@sabor.hr;
Ante Sanader IX. tel. +38513689160 Ante.Sanader@sabor.hr;
Tomislav Sokol VI. tel. +38514594341 tomislav.sokol@sabor.hr;
Anđelko Stričak III. Andelko.Stricak@sabor.hr;
Stipo Šapina VI. tel. +38514569220 stipo.sapina@zuc-sk.hr
Marko Šimić V. Marko.Simic@sabor.hr;
Ivan Šipić IX. tel. +38521831135 Ivan.Sipic@sabor.hr; gradonacelnik@trilj.hr
Petar Škorić X. tel. +38521310111 Petar.Skoric@sabor.hr;
Miro Totgergeli II. Miro.Totgergeli@sabor.hr; miro.totgergeli@hep.hr;
Miroslav Tuđman IV. tel. +38514569459 Miroslav.Tudman@sabor.hr; mtudman@ffzg.hr
Žarko Tušek III. Zarko.Tusek@sabor.hr;

 

 

Udruga “U ime obitelji”

Zvonimirova 17

HR – 10000 Zagreb

www.uimeobitelji.net

 

 

PODIJELI